Lampy Kraków

Wpis

niedziela, 18 listopada 2012

Morosini - nowości w katalogu 2012

Morosini Lighting

wchodzi w skład grupy LUCI ITALIANE, buduje i umacnia swoją markę na rynku oświetleniowym od 25 lat. Dzięki połączeniu włoskiej tradycji i zaimplementowaniu innowacyjnych zasad produkty, projekty lamp wychodzące z fabryki są tak popularne i lubiane przez architektów i inwestorów. Współpracujący z firmą Morosini projektanci opraw oświetleniowych mają dużą swobodę w tworzeniu. Elegancja i prostota projektów zjednała sobie wielu fanów w Europie. 


Lampy Morosini wychodzą naprzeciw światowym trendom ekologii, wykonane są z materiałów ekologicznych. Stosowane tkaniny, metale, barwniki również są dobierane tak, by były przyjazne środowisku. Projektanci pracujący dla Morosini stawiają sobie za cel by ich lampy poza podstawową funkcją oświetlania, były również przyjazne dla naszego oka i cieszyły nas swoim stylem i elegancją oraz były integralną częścią wystroju wnętrz.

Dla Morosiniego chętnie pracują projektanci z całego świata, m.in. Luca Ferretto, Serena Papait i Simone Bellan. Firma wypracowała sobie silną pozycję we Włoszech, dystrybuuje swoje produkty na cały świat. Morosini regularnie bierze udział w targach i festiwalach branży oświetleniowej prezentując nam swoje nowości.

 

Produkty oferowane przez Morosiniego to kolekcje całych rodzin lamp, składające się z lamp wiszących, lamp stołowych, lamp podłogowych i kinkietów ściennych. Różnorodność zastosowanych materiałów (szkło, metal, drewno)  powoduje że każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Wśród nowości w  katalogu z 2012 roku można znaleźć dwie pozycje LINK i WING.

 

LINK – model zaprojektowany przez Andrea Lazzari.

Link to kinkiet ścienny, w kształcie kapsułki. Prostota i dbałość o szczegóły współgrają z prostotą formy. Kinkiet jest wykonany z odlewu aluminium, kapsułka jest nachylona pod kątem 30° i malowane w kolorach: białym. Wewnątrz kinkietu znajduje się halogenowe źródło światła, które odbija światło na ścianie, oświetlając pomieszczenie z miękkim światłem pośrednim.

 

WING – model zaprojektowany przez Andrea Lazzari.

Wing to kolekcja architektonicznych kinkietów świecąca światłem pośrednim. W oprawie zastosowano świetlówkę kompaktową, dzięki której uzyskano ładnie rozproszoną plamę miękkiego światła. Lampa jest dostępna w dwóch różnych rozmiarach i kolorach z matowego mlecznego dyfuzora i białego metakrylanu.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
ddspace
Czas publikacji:
niedziela, 18 listopada 2012 08:44

Polecane wpisy