Lampy Kraków

Wpisy

 • poniedziałek, 13 stycznia 2014
 • środa, 27 marca 2013
 • wtorek, 19 lutego 2013
 • niedziela, 23 grudnia 2012
 • niedziela, 18 listopada 2012
  • Morosini - nowości w katalogu 2012

   Morosini Lighting

   wchodzi w skład grupy LUCI ITALIANE, buduje i umacnia swoją markę na rynku oświetleniowym od 25 lat. Dzięki połączeniu włoskiej tradycji i zaimplementowaniu innowacyjnych zasad produkty, projekty lamp wychodzące z fabryki są tak popularne i lubiane przez architektów i inwestorów. Współpracujący z firmą Morosini projektanci opraw oświetleniowych mają dużą swobodę w tworzeniu. Elegancja i prostota projektów zjednała sobie wielu fanów w Europie. 


   Lampy Morosini wychodzą naprzeciw światowym trendom ekologii, wykonane są z materiałów ekologicznych. Stosowane tkaniny, metale, barwniki również są dobierane tak, by były przyjazne środowisku. Projektanci pracujący dla Morosini stawiają sobie za cel by ich lampy poza podstawową funkcją oświetlania, były również przyjazne dla naszego oka i cieszyły nas swoim stylem i elegancją oraz były integralną częścią wystroju wnętrz.

   Dla Morosiniego chętnie pracują projektanci z całego świata, m.in. Luca Ferretto, Serena Papait i Simone Bellan. Firma wypracowała sobie silną pozycję we Włoszech, dystrybuuje swoje produkty na cały świat. Morosini regularnie bierze udział w targach i festiwalach branży oświetleniowej prezentując nam swoje nowości.

    

   Produkty oferowane przez Morosiniego to kolekcje całych rodzin lamp, składające się z lamp wiszących, lamp stołowych, lamp podłogowych i kinkietów ściennych. Różnorodność zastosowanych materiałów (szkło, metal, drewno)  powoduje że każdy znajdzie coś dla siebie.

    

   Wśród nowości w  katalogu z 2012 roku można znaleźć dwie pozycje LINK i WING.

    

   LINK – model zaprojektowany przez Andrea Lazzari.

   Link to kinkiet ścienny, w kształcie kapsułki. Prostota i dbałość o szczegóły współgrają z prostotą formy. Kinkiet jest wykonany z odlewu aluminium, kapsułka jest nachylona pod kątem 30° i malowane w kolorach: białym. Wewnątrz kinkietu znajduje się halogenowe źródło światła, które odbija światło na ścianie, oświetlając pomieszczenie z miękkim światłem pośrednim.

    

   WING – model zaprojektowany przez Andrea Lazzari.

   Wing to kolekcja architektonicznych kinkietów świecąca światłem pośrednim. W oprawie zastosowano świetlówkę kompaktową, dzięki której uzyskano ładnie rozproszoną plamę miękkiego światła. Lampa jest dostępna w dwóch różnych rozmiarach i kolorach z matowego mlecznego dyfuzora i białego metakrylanu.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   ddspace
   Czas publikacji:
   niedziela, 18 listopada 2012 08:44
 • poniedziałek, 12 listopada 2012
  • Lampy Evi Style - nowości z katalogu 2012

   Evi Style - włoska marka lamp działająca w grupie LUCI ITALIANE.

   Evi Style reprezentuje ekskluzywny design. Wszystkie oferowane produkty, wybór materiałów, wykończenia są dobrane tak aby zapewnić tym lampom ich indywidualność stylistyczną. Evi Style doskonale łączy tradycję z nowoczesnymi technologiami. Jako podstawowy materiał stosowany jest metal i szkło. Z metalu tworone są solidne struktury lamp, natomiast szkło -  z zastosowanym ekskluzywnym wzornictwem - zwiększa jeszcze bardziej niepowtarzalny design lamp Evi Style. Każdy produkt Evi Style jest poddawany badaniom i gwarantuje pełne bezpieczeństwo i ​​zgodność z standardem międzynarodowym. Style Evi gwarantuje oryginalnosć w technikach produkcji, wszystkie elementy są wytwarzane, montowane i kontrolowane wyłącznie w fabrykach położonych we Włoszech w pobliżu Wenecji.

   Wśród nowości w katalogu z 2012 można znaleźć rodziny lamp: GADORAGINGER, HEART, TEARS . Lampy, te pięknie się komponują w nowoczesnych jak i stylowych wnętrzach. Zachęcam do obejrzenia tych propozycji opraw oświetleniowych.


   • linia Gadora stworzona przez architekta : Romani Saccani 

   Kolekcja lamp w kolorze chromu  złota lub białym. Dyfuzor wykonany jest jest dmuchanego szkła z wyborem koloru, białym, chrom lub złota metalizowanego. Klosze dostępne są w kolorze białym, chrom-szarym lub złota.  Charakterystyczną cechą lamp wiszących jest możliwość dostosowania długości linki podtrzymującej klosz na różnych wysokościach, stwarza wrażenie, że cała kompozycja ma nieregularne kształty, co powoduje że lampa jest ciekawa. Lampy te są dostępne w formie lamp wiszących, kinkietów, lamp biurkowych.

    

   • linia Ginger stworzona przez architekta :  Andrea Lazzari

   Ta kolekcja jest wykonana ze szkła, metalu, tkaniny, zawiera akcenty ozdobne w postaci wisiorków. Oprawy oświetleniowe utrzymane są w klasycznej formie, emanują elegancją i finezją wykonania. Lampy są dostępne w wykończeniach z metalu w następujących wykończeniach: chrom, białe i czarne, z elemantami szklanymi wykonanymi z dmuchanego szkła  malowane w białym lub czarnym kolorze. Wykończenia są dostępne w kolorze kość słoniowa, biały lub czarny. Rodzina lamp zawiera modele lamp wiszących, lamp biurkowych - opraw  nakastlikowych i kinkietów.

    

   • linia Heart stworzona przez architekta :  Andrea Lazzari

   Bardzo romantyczna i atrakcyjna kolekcja lamp, w designie  której wykorzystano motyw serca - symbolu życia duchowego, uczuć, namiętności. Kolekcja jest dostępna jest w wykończeniach z metalu: chrom, białe i czarne, a ozdobne wisiorki zostały wykonane z kryształu.  Elementy szklane mogą być  przezroczyste lub malowane w wykończeniu białym lub czarnym. Odcienie klo"szy  są  dostępne w odcieniu  kości słoniowej, białym lub czarnym wykonane z  tkaniny "chinette ". Linia lamp Heart to lampy wiszące, lampy stojące - biurkowe oraz kinkiety


   • linia Tears stworzona przez architekta :  Stefano Mandruzzato

   Kolekcja lamp Tears inspirowana jest "łzą"  która ma za zadanie zaspokoić najbardziej zróżnicowane potrzeby. Jest dostępna w wykończeniach z metalu w kolorze chrom, złotym oraz zawiera elementy szkła dmuchanego. Klosze wykonane są z pomarszczonej skóry i są dostępne w kolorze czarnym i białym. Wnętrze klosza dostępne w kolorze złotym - w przypadku klosza czarnego, oraz srebrnym w przypadku klosza białego. Rodzina lamp Tears występuje jako lampy wiszące, lampy stojące - podłogowe,  lampy stojące biurkowe oraz kinkiety.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Lampy Evi Style - nowości z katalogu 2012”
   Tagi:
   Autor(ka):
   ddspace
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 12 listopada 2012 11:43
 • niedziela, 21 października 2012
  • iluzja w światłoprzestrzeni

   Światło jest  jak woda -  przenika wszędzie.

   Światło odgrywa dużą rolę w architekturze, architekci wnętrz chętnie wykorzystują jego możliwości w kreowaniu przestrzni. Światło iluzorycznie i optycznie porządkuje przestrzeń, wyostrza i łagodzi elementy oświetlanej przestrzeni, podkreśla panujący w niej klimat, wpływa na funkcjonalne i użytkowe walory pomieszczeń. Odpowiednie rozmieszczenie oświetlenia we wnętrzu umożliwia optyczne zmiany jego proporcji. Stosując oprawy oświetleniowe w niskich pomieszczeniach, ze światłem pośrednim odbijającym się od sufitu, można pozornie uzyskać efekt jego wydłużenia. Jeśli tą samą oprawę zaświeci się  ze światłem bezpośrednim, świecącym w dół, spowoduje uczucie obniżenia przestrzeni. Stosując dużą ilość opraw oświetleniowych, wpuszczanych można stowrzyć wrażenie przestrzenności i pozornego powiększenia wnętrza. Również podświetlanie wyodrębnionych przedmiotów i dużych płaszczyzn, ma wpływ na odczucie powiększenia i zmiany proporcji podświetlanych elementów, oraz formy w jakiej funkcjonują. Ważnym elementem są wnęki i sufity, które po odpowiednim podświetleniu dają uczucie wypełnienia przestrzeni i wrażenie niepowtarzalności. Strumień światła odpowiednio skierowany na krótsze ściany w pomieszczeniu o kształcie prostokąta przy względnym niedostatku na ścianach dłuższych, powoduje wrażenie poszerzenia wnętrza.

   maksyma na dziś:"światło kształtuje nasze myśli" -  jest najważniejsze i ma wielki wpływ na otoczenie w jakim żyjemy.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   ddspace
   Czas publikacji:
   niedziela, 21 października 2012 19:32
 • środa, 10 października 2012
  • światło naturalne a sztuczne czyli idzie jesień i zima

   Każdy dorosły człowiek wie, że gdy nadchodzi jesień a potem zima nasze organizmy odczuwają zmiany i niekoniecznie dobrze to znoszą. Podstawową rzeczą jaką odczuwamy w okresie jesienno-zimowym to niedobór naturalnego światła. Ludzki organizm jest tak zaprogramowany że musi dostać określoną dawkę światła aby nasze organy prawidłowo mogły funkcjonować. Dawka ta określana jest na ok. 2500 luksków na kilka godzin. W okresie gdy dzień jest dużo krótszy od nocy odczuwamy brak światła dziennego objawiający się najczęściej sennością i stanami depresyjnymi. Aby lepiej się poczuć w ten niekorzystny czas należy zadbać aby właściwie wykorzystywać sztuczne światło dla poprawy naszego samopoczucia biorąc pod uwagę równocześnie jego energooszczędność. Sztuczne światło nie zrekompensuje nam zbawiennego wpływu jakie niesie korzystanie ze światła dziennego, ale może wpłynąć na komfort naszego życia i dotrwania do wiosny. Dlatego w tym okresie zadbajmy o właściwe oświetlenie naszych domów, stosujmy energooszczędne źródła światła w trosce o nasza planetę.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   ddspace
   Czas publikacji:
   środa, 10 października 2012 10:06
 • wtorek, 10 lipca 2012
  • oświetlenie led

   Kiedy jest mowa o oświetlaniu wnętrz, nie mamy na myśli jedynie zastosowania gotowych rozwiązań. Dzisiejszy konsument jest dużo bardziej wymagający. Kreując wnętrze naszych domów, chcielibyśmy, aby pewne miejsca były bardziej zaakcentowane, widoczne. Zastosowanie pasków ledowych daje możliwość tworzenia ciekawych scen świetlnych, podświetlania półek, ścianek gipsowych, wnęk. barków schodów, podłogi. Na rynku można spotkać paski ledowe o podwyższonej odporności na działanie niekorzystnych warunków tj. podwyższona wilgotność o zastosowaniu w łazienkach. Paski ledowe mogą mieć różne kolory, jak również w przypadku białego światła ciepłą i zimną barwę. Przewaga stosowania oświetlenia led nad tradycyjnymi metodami polega na dużo wyższej skuteczności świetlnej tych produktów, światło z pasków jest równomiernie rozproszone, żywotność oświetlenia led jest dużo wyższa w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami. Paski ledowe są niskonapięciowe, wymagają zastosowania zasilacza. Ponadto stosowanie pasków led daje możliwość tworzenia dowolnych kombinacji  (można je przycinać na dowolną długość jak również tworzyć różne kształty). Paski ledowe posiadają mocowanie na taśmie samoprzylepnej, bardzo wygodnej w użytkowaniu. Wykonanie podświetleń ledowych nie przysparza kłopotów nawet laikom. Zastosowanie tego typu oświetlenia daje nieograniczone możliwości, jest lubiane przez architektów i projektantów wnętrz. 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   ddspace
   Czas publikacji:
   wtorek, 10 lipca 2012 17:39
 • niedziela, 08 lipca 2012
  • oświetlamy salon

   Urządzenie salonu czy też pokoju reprezentacyjnego w domu, mieszkaniu, wiąże się również z koniecznością doświetlenia pomieszczenia. Salon to również miejsce, w którym rodzina gromadzi się, by wspólnie spędzić czas, odpocząć, porozmawiać, pooglądać TV lub oddać się innym czynnościom relaksującym. W takim wypadku każdy z nas pragnie spędzić czas w miłym otoczeniu i przyjaznej atmosferze. Budowanie atmosfery wnętrza poprzez prawidłowy dobór światła ma niebagatelny wpływ na nasze samopoczucie. Biorąc pod uwagę różnorodność potrzeb domowników salon powinien posiadać wiele scen świetlnych. Przede wszystkim należy zadbać o aby światło główne jak najbardziej oświetlało całą przestrzeń. Ponieważ salon to pomieszczenie reprezentacyjne, w którym zazwyczaj przyjmujemy gości, można sobie pozwolić na małe szaleństwo w doborze pięknej, dekoracyjnej oprawy oświetleniowej, w zależności od wystroju wnętrza - nowoczesnej lampy lub bardziej stylowej. Wybór dekoracyjnych lamp na rynku jest  nieograniczony, przy projektowaniu oświetlenia głównego należy rozważyć możliwość zastosowania ściemniacza, co bardzo dobrze sprawdza się w praktyce. Ponadto w salonie powinno bezwzględnie znaleźć się oświetlenie ścienne w formie kinkietów, które buduje nastrój pomieszczenia i pozwala na zastosowanie światła pośredniego, oszczędzającego nas wzrok wieczorami np. podczas oddawania się przyjemności oglądania TV. Ciekawą formą uzupełnienia oświetlenia w salonie jest zastosowanie pasków ledowych dla podkreślenia niektórych kształtów, wnęk.   W salonie też zwykle zaszywając się w ulubionym fotelu czytamy książki, prasę. W takich miejscach sprawdza się zastosowanie oświetlenia miejscowego w formie podłogowych lamp stojących z możliwością regulacji strumienia świetlnego.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   ddspace
   Czas publikacji:
   niedziela, 08 lipca 2012 12:31