Lampy Kraków

Wpisy

 • niedziela, 18 listopada 2012
  • Morosini - nowości w katalogu 2012

   Morosini Lighting

   wchodzi w skład grupy LUCI ITALIANE, buduje i umacnia swoją markę na rynku oświetleniowym od 25 lat. Dzięki połączeniu włoskiej tradycji i zaimplementowaniu innowacyjnych zasad produkty, projekty lamp wychodzące z fabryki są tak popularne i lubiane przez architektów i inwestorów. Współpracujący z firmą Morosini projektanci opraw oświetleniowych mają dużą swobodę w tworzeniu. Elegancja i prostota projektów zjednała sobie wielu fanów w Europie. 


   Lampy Morosini wychodzą naprzeciw światowym trendom ekologii, wykonane są z materiałów ekologicznych. Stosowane tkaniny, metale, barwniki również są dobierane tak, by były przyjazne środowisku. Projektanci pracujący dla Morosini stawiają sobie za cel by ich lampy poza podstawową funkcją oświetlania, były również przyjazne dla naszego oka i cieszyły nas swoim stylem i elegancją oraz były integralną częścią wystroju wnętrz.

   Dla Morosiniego chętnie pracują projektanci z całego świata, m.in. Luca Ferretto, Serena Papait i Simone Bellan. Firma wypracowała sobie silną pozycję we Włoszech, dystrybuuje swoje produkty na cały świat. Morosini regularnie bierze udział w targach i festiwalach branży oświetleniowej prezentując nam swoje nowości.

    

   Produkty oferowane przez Morosiniego to kolekcje całych rodzin lamp, składające się z lamp wiszących, lamp stołowych, lamp podłogowych i kinkietów ściennych. Różnorodność zastosowanych materiałów (szkło, metal, drewno)  powoduje że każdy znajdzie coś dla siebie.

    

   Wśród nowości w  katalogu z 2012 roku można znaleźć dwie pozycje LINK i WING.

    

   LINK – model zaprojektowany przez Andrea Lazzari.

   Link to kinkiet ścienny, w kształcie kapsułki. Prostota i dbałość o szczegóły współgrają z prostotą formy. Kinkiet jest wykonany z odlewu aluminium, kapsułka jest nachylona pod kątem 30° i malowane w kolorach: białym. Wewnątrz kinkietu znajduje się halogenowe źródło światła, które odbija światło na ścianie, oświetlając pomieszczenie z miękkim światłem pośrednim.

    

   WING – model zaprojektowany przez Andrea Lazzari.

   Wing to kolekcja architektonicznych kinkietów świecąca światłem pośrednim. W oprawie zastosowano świetlówkę kompaktową, dzięki której uzyskano ładnie rozproszoną plamę miękkiego światła. Lampa jest dostępna w dwóch różnych rozmiarach i kolorach z matowego mlecznego dyfuzora i białego metakrylanu.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   ddspace
   Czas publikacji:
   niedziela, 18 listopada 2012 08:44
 • poniedziałek, 12 listopada 2012
  • Lampy Evi Style - nowości z katalogu 2012

   Evi Style - włoska marka lamp działająca w grupie LUCI ITALIANE.

   Evi Style reprezentuje ekskluzywny design. Wszystkie oferowane produkty, wybór materiałów, wykończenia są dobrane tak aby zapewnić tym lampom ich indywidualność stylistyczną. Evi Style doskonale łączy tradycję z nowoczesnymi technologiami. Jako podstawowy materiał stosowany jest metal i szkło. Z metalu tworone są solidne struktury lamp, natomiast szkło -  z zastosowanym ekskluzywnym wzornictwem - zwiększa jeszcze bardziej niepowtarzalny design lamp Evi Style. Każdy produkt Evi Style jest poddawany badaniom i gwarantuje pełne bezpieczeństwo i ​​zgodność z standardem międzynarodowym. Style Evi gwarantuje oryginalnosć w technikach produkcji, wszystkie elementy są wytwarzane, montowane i kontrolowane wyłącznie w fabrykach położonych we Włoszech w pobliżu Wenecji.

   Wśród nowości w katalogu z 2012 można znaleźć rodziny lamp: GADORAGINGER, HEART, TEARS . Lampy, te pięknie się komponują w nowoczesnych jak i stylowych wnętrzach. Zachęcam do obejrzenia tych propozycji opraw oświetleniowych.


   • linia Gadora stworzona przez architekta : Romani Saccani 

   Kolekcja lamp w kolorze chromu  złota lub białym. Dyfuzor wykonany jest jest dmuchanego szkła z wyborem koloru, białym, chrom lub złota metalizowanego. Klosze dostępne są w kolorze białym, chrom-szarym lub złota.  Charakterystyczną cechą lamp wiszących jest możliwość dostosowania długości linki podtrzymującej klosz na różnych wysokościach, stwarza wrażenie, że cała kompozycja ma nieregularne kształty, co powoduje że lampa jest ciekawa. Lampy te są dostępne w formie lamp wiszących, kinkietów, lamp biurkowych.

    

   • linia Ginger stworzona przez architekta :  Andrea Lazzari

   Ta kolekcja jest wykonana ze szkła, metalu, tkaniny, zawiera akcenty ozdobne w postaci wisiorków. Oprawy oświetleniowe utrzymane są w klasycznej formie, emanują elegancją i finezją wykonania. Lampy są dostępne w wykończeniach z metalu w następujących wykończeniach: chrom, białe i czarne, z elemantami szklanymi wykonanymi z dmuchanego szkła  malowane w białym lub czarnym kolorze. Wykończenia są dostępne w kolorze kość słoniowa, biały lub czarny. Rodzina lamp zawiera modele lamp wiszących, lamp biurkowych - opraw  nakastlikowych i kinkietów.

    

   • linia Heart stworzona przez architekta :  Andrea Lazzari

   Bardzo romantyczna i atrakcyjna kolekcja lamp, w designie  której wykorzystano motyw serca - symbolu życia duchowego, uczuć, namiętności. Kolekcja jest dostępna jest w wykończeniach z metalu: chrom, białe i czarne, a ozdobne wisiorki zostały wykonane z kryształu.  Elementy szklane mogą być  przezroczyste lub malowane w wykończeniu białym lub czarnym. Odcienie klo"szy  są  dostępne w odcieniu  kości słoniowej, białym lub czarnym wykonane z  tkaniny "chinette ". Linia lamp Heart to lampy wiszące, lampy stojące - biurkowe oraz kinkiety


   • linia Tears stworzona przez architekta :  Stefano Mandruzzato

   Kolekcja lamp Tears inspirowana jest "łzą"  która ma za zadanie zaspokoić najbardziej zróżnicowane potrzeby. Jest dostępna w wykończeniach z metalu w kolorze chrom, złotym oraz zawiera elementy szkła dmuchanego. Klosze wykonane są z pomarszczonej skóry i są dostępne w kolorze czarnym i białym. Wnętrze klosza dostępne w kolorze złotym - w przypadku klosza czarnego, oraz srebrnym w przypadku klosza białego. Rodzina lamp Tears występuje jako lampy wiszące, lampy stojące - podłogowe,  lampy stojące biurkowe oraz kinkiety.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Lampy Evi Style - nowości z katalogu 2012”
   Tagi:
   Autor(ka):
   ddspace
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 12 listopada 2012 11:43